Hodina milosti - Pallotíni Michalovce

Spoločnosť katolíckeho apoštolátu
ul. V. Clementisa 5
071 01 Michalovce
tel.: 0910 595 377
michalovcesac@gmail.com
Pallotíni
spoločnosť katolíckeho apoštolátu
komunita Michalovce
Prejsť na obsah

Hodina milosti

Archív
V Montichiari (Taliansko) Panna Mária sa začala zjavovať v r. 1946 prostej, vtedy 36-ročnej, slobodnej žene - Pierine Gilliovej /1911-1991/. Pierina bola v tom čase pomocnou ošetrovateľkou v nemocnici. Zjavenia sa po odmlke devätnástich rokov presunuli na predmestie Fontanella. Keď cirkevné autority Pierine zakázali prístup na miesto zjavenia, Mária sa svojej vyvolenej duši zjavovala v jej súkromí až do roku 1983. V literatúre sa uvádza 8 zjavení v Montichiari, 4 zjavenia vo Fontanelle a asi 45 súkromných zjavení. Pierina pri zjaveniach videla, ako duše v pekle prežívajú pekelné muky.  
 
7.12.1947 sa zjavila Panna Maria s fatimskými deťmi, s Hyacintou a Františkom. Prišla oznámiť tzv. Hodinu milosti, ktorá sa má sláviť vždy napoludnie 8. decembra.
 
Na vopred oznámené zjavenie 8. decembra 1947 prišlo niekoľko tisíc ľudí. Panna Mária vtedy Pierine povedala: "Svojím príchodom sem do Montichiari prejavujem prianie, aby som bola vzývaná a uctievaná ako Rosa Mystica. Želám si, aby sa 8. decembra napoludnie každý rok slávila Hodina Milosti pre celý svet. Touto úctou bude získaných mnoho milostí pre dušu a telo...
 
Je to hodina mimoriadnych milostí. Je potrebne v tej hodine navštíviť kostol, ale keď toto nie je možne, milosti dosiahne aj ten, kto sa bude v tej hodine modliť doma.
 
 
 


Na slávenie tejto
 
Hodiny milosti
 
pozývame do
 
kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
 
v Michalovciach na Stráňanoch
 
8. decembra o 12.00
 
        
2013 - 2023 Pallotíni Michalovce
TOPlist
Návrat na obsah